Atrakcyjny Szczecin

Szczecin to miasto powiatowe i stolica województwa zachodniopomorskiego. Jest to jedno z największych aglomeracji w Polsce, uplasowane na siódmym miejscu pod względem liczby zaludnienia. Położone jest nad jeziorem Dąbie i rzeką Odrą, choć niektórzy myślą, że ma bezpośredni dostęp do Bałtyku. Wszystko to za sprawą działającego portu morskiego i stoczni remontowej, jachtowej i żeglugi morskiej. Uroku miastu dodają trzy puszcze, które je otaczają z rożnych stron, a są to: Wkrzańska od północy, Bukowa od południa oraz Goleniowska od wschodu.

Nie da się poznać żadnego miasta przez jeden dzień. Dlatego też poleca się zapoznanie z bogata bazą noclegową. Można tego dokonać w internecie, przewodniku lub rozpytać. znajomych i przyjaciół. Do dyspozycji turysty są hotele, hostele, pokoje gościnne i wiele innych miejsc godnych uwagi. Ze względu na rezerwację miejsc wypoczynkowych z wyprzedzeniem, koszty noclegów Szczecina mogą ulec zmniejszeniu, dzięki rabatom i promocjom.

Szczecin został podzielony na kilka dzielnic, a w każdej z nich znajduje się wiele ciekawych obiektów do zobaczenia. W obrębie starego miasta podziwiać można między innymi: kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła, zespół tarasów widokowych – czyli Wały Chrobrego, zespół budynków straży pożarnej, pocztę, bibliotekę, Bramę Królewską, Zamek Książąt Pomorskich, spichlerze z oficyną, ratusz staromiejski, liczne kamienice oraz szkoły mieszczące się w zabytkowych budynkach, Pałac pod Głowami, Pałac Klasycystyczny, Pałac Sejmu Stanów Pomorskich, Muzeum Morskie oraz bazylikę archikatedralna św. Jakuba. W innych dzielnicach również do podziwiania jest wiele zabytków dla przykładu: kościół św. Jana Chrzciciela, zespół budynków stoczni-świetlica, dawna loża masońska obecnie teatr, zespół urbanistyczny „Betania”, zespół budynków Portowej Straży Pożarnej, kościół Najświętszego Zbawiciela, kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Dodatkowo w Szczecinie czas można spędzić na sportowo i rekreacyjnie. Do dyspozycji odwiedzających jest wypożyczalnia łodzi motorowych, kąpielisko, statki pasażerskie, które zabierają w rejs po porcie, czy park linowy. W razie niepogody warto wybrać się do muzeum techniki i komunikacji, w którym to znajduje się kilka wystaw stałych oraz czasowych podzielonych tematycznie na różne okresy czasu. Dokładna rozpiska znajduje się na oficjalnej stronie muzeum. Można tam również zapoznać się z cenami biletów oraz informacjami na temat godzin otwarcia oraz zwiedzania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>