Co może nas skłonić, by przyjechać na dłużej do Radkowa?

Kotlina Kłodzka, a w tym również i znajdujące się tam niewielkie miasteczko Radków, znane jest z wyjątkowej przyrody oraz atrakcyjnego położenia. Oczywiście występują tam i inne walory, i o tym właśnie ten artykuł.

Większości turystów, którzy odwiedzają wspomniane okolice, Radków kojarzy się przede wszystkim z tym, że jest to wyśmienita baza noclegowa do wypadów po okolicznych miastach oraz na czeską stronę. Dobrze sobie jednak uświadomić, że całkiem niezłym pomysłem jest też poznanie samego miasta i przekonanie się, cóż można tam ciekawego zobaczyć. Z całą pewnością zwiedzanie można rozpocząć już od centrum Radkowa, gdyż na rynku, nieopodal wielu zabytkowych kamieniczek mamy też warty uwagi ratusz. Budynek jest datowany na okres renesansu, lecz swój obecny kształt ma na skutek renowacji po pożarze z początku XVIII wieku. Analogiczna historia dotyczy również XVI-wiecznego kościoła św. Doroty.

Należy też wspomnieć o tym, że w tym miasteczku coś dla siebie znajdą również i sympatycy techniki. Mowa tutaj o zabytkowym młynie wodnym, który to w dalszym ciągu posiada oryginalne urządzenia mechaniczne, służące do mielenia zboża na mąkę. Nie tylko same noclegi oraz przepiękne zabytki mogą skłonić turystów do odwiedzin tego miasteczka. W Kotlinie Kłodzkiej są także wyśmienite warunki do pieszych i rowerowych wycieczek. Dodatkowo coś dla siebie znajdą tu amatorzy wspinaczki skalnej, a także i zwolennicy zimowych sportów.

Nie każdy musi lubić aktywny wypoczynek i tym samym miejscowy zalew powinien im przypaść do gustu z uwagi na sposobność relaksu nad tym akwenem. Bez większych przeszkód można bowiem nad Zalewem Radkowskim naładować akumulatory. Z racji tego, że jest on sztucznie zarybiany, to możemy też skusić się na małe wędkowanie. Natomiast osoby, chcące zażyć kąpieli, mają do tego celu specjalne kąpielisko pod czujnym okiem ratowników. Nad zalewem jest również baza noclegowa w postaci domków kempingowych, a do tego jest gdzie zaspokoić głód. Na przestrzeni całego roku w Radkowie odbywa się szereg różnego rodzaju imprez o charakterze masowym i kulturalnym, co dodatkowo powinno uatrakcyjnić pobyt, przyjeżdżającym tutaj turystom. Wiedząc to wszystko, absolutnie niedopuszczalne jest traktowanie tej miejscowości tylko jako sypialnię i bazę wypadową po bardziej znanych miejscowościach w okolicy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>