Sarbinowo – mała miejscowość z przyjemną atmosferą

Sarbinowo to typowo letniskowa wieś w Polsce północno zachodniej. Położona jest nad Morzem Bałtyckim, na Wybrzeżu Słowińskim, w okolicy Mielna. Dużym atutem osady jest jej czysta plaża, która ciągnie się wzdłuż promenady. Czyste i bogate w jod powietrze sprzyja wypoczynkowi, który dodatkowo jest wartościowany poprzez ciekawą ofertę atrakcji. Sarbinowo znane jest z przyjemnych restauracji, w których serwowane są świeże owoce morza oraz interesujących zabytków, które przybliżą nam przeszłość kurortu.

Sarbinowo to przyjemne miejsce, w którym możemy się odprężyć zażyć cudownej kąpieli i wyszaleć wśród morskich fal. Plaża to miejsce pełne energii, które sprzyja sportom wodnym. Możemy je uprawiać dzięki wypożyczalniom sprzętu, które zabiorą nas także na wycieczkę katamaranem czy dla odważniejszych – wyprawę kajakami. Sport to bardzo popularny sposób spędzania czasu w tej miejscowości. Wychodząc z wody również możemy oczekiwać aktywnie spędzonego czasu, wówczas jedynie jego charakter się zmienia. Już nie deska służy nam w poprawie kondycji, ale rower lub kijki do nordic walkingu. Sarbinowo to miejscowość niewielka, jednak zwiedzanie może nam zająć trochę czasu, dlatego warto połączyć jazdę na rowerze z odwiedzaniem wyjątkowych miejsc. Na naszej mapie, w pierwszej kolejności powinien się znaleźć kościół z roku 1856. Zbudowany na planie ośmiokąta, zachwyca swoimi witrażami oraz malowidłami naściennymi, które są autorstwa Jerzego Nowosielskiego. Ostra wieża góruje nad miejscowością, będąc dla nas przy tym punktem orientacyjnym, według którego łatwiej poruszać się po kurorcie. W roku 1804 powstał najstarszy zabytek w okolicy, mianowicie chałupa rybacka drewnianej konstrukcji szalunkowej. Takie połączenie historii z kurortem wypoczynkowym, zapewnia nam alternatywę od typowo wakacyjnych zajęć, która przydaje się w czasie niepogody. Każda miejscowość ma swoje charakterystyczne budowle i obiekty. Z pewnością pamiętacie nasz wpis o zabytkowych domach w Wiżajnach. Warto odkrywać perełki, które znajdują się w poszczególnych miejscowościach.

Baza noclegowa do znalezienia na stronie meteor-turystyka.pl, w porównaniu z sąsiadującymi miejscowościami, jest tania, co skłonić nas może do dłuższego pobytu w tym miejscu. Noclegi w Sarbinowie pozwalają na komfortowy wypoczynek, wśród wyjątkowego krajobrazu polskiego wybrzeża.

6 thoughts on “Sarbinowo – mała miejscowość z przyjemną atmosferą

 1. doroty

  Bardzo przyjemna i spokojna miejscowość, kościoła nie zwiedzałam, bo jakoś nie pociągają mnie te klimaty.

 2. Atryk

  My też wybraliśmy z dziećmi spędzenie czasu na plaży i w morzu, zamiast zwiedzania :)

 3. 98Ada

  Za wiele tam nie ma do zwiedzania, ale to dobra miejscowość do leniwego odpoczynku,…

 4. Euzebi

  Nie byłem, ale chętnie zwiedzę przy najbliższej okazji.

 5. Borowik

  polecam też pobliskie Chłopy, nie mylić z Chałupami ;)))

 6. Eureka

  W Sarbinowie można spokojnie odpocząć z rodziną,duży wybór noclegów i możliwości :)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>