Szlaki turystyczne w Gorcach

Gorce to jedno z piękniejszych polskich pasm górskich, które ma do zaoferowania turystom nie tylko czyste i świeże powietrze, ale również przepiękne krajobrazy. Zastanawiając się nad tym, jak spędzić ciekawie czas w tym miejscu, warto przede wszystkim wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę, gdyż znajduje się tutaj wiele turystycznych szlaków.

Górskie wędrówki są dosyć wyczerpujące, gdyż szlaki prowadzą przez bardzo wymagające tereny, dlatego też warto zarezerwować sobie przed przyjazdem odpowiedni nocleg, aby móc odpocząć pomiędzy tymi wędrówkami. Gorce to dosyć rozległy teren, dzięki czemu baza noclegowa jest tutaj dosyć dobrze rozwinięta i stale się powiększa, przez co turyści mogą przebierać w wielu ciekawych ofertach. Jeśli chodzi o noclegi, to w położonych na tym rozległym terenie miejscowościach znajduje się wiele ośrodków wypoczynkowych, hoteli, pensjonatów, a także gospodarstw agroturystycznych, dzięki którym każdy turysta powinien tutaj znaleźć coś, co sprosta jego wymaganiom.

Wracając jednak do szlaków turystycznych, przebiegających przez Gorce, to jest ich dosyć sporo i aby je wszystkie przemierzyć, potrzeba naprawdę bardzo dużo czasu. Jednym z najbardziej znanych szlaków przebiegających przez Gorce jest Główny Szlak Beskidzki, który rozpoczyna się w Ustroniu, a kończy w miejscowości Wołosate w samym sercu Bieszczad. Oprócz tej trasy, przez omawiane pasmo górskie przebiega również wiele innych szlaków, które różnią się od siebie nie tylko długością, ale również poziomem trudności.

Chcąc wybrać się na typowo spacerową trasę z niewielkimi wzniesieniami, warto odwiedzić Ochotnicę Górną, skąd prowadzi dosyć ciekawy szlak na szczyt Magurki. Po drodze mija się Kurtynową Kolibę, czyli najstarszy znajdujący się w Gorcach zabytek. W rejonie tym znajduje się urocza polana, na której można odpocząć, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki. Ciekawym pomysłem na spędzenie czasu w Gorcach może być również wycieczka rowerowa, jednak należy mieć świadomość tego, iż nie każda trasa przystosowana jest dla amatorów dwóch kółek, wiec warto to wcześniej sprawdzić.

Gorce oferują nie tylko przepiękne widoki, które można podziwiać, ale również ciekawe trasy turystyczne, dzięki którym można wybrać się na wycieczkę nie tylko pieszą, ale również rowerową, która może się okazać niesamowitym przeżyciem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>